W związku z wycofywaniem kolejnych grup czynników chłodniczych i tendencjami do stosowania proekologicznych rozwiązań, najchętniej widziane są naturalne czynniki. R744 ( CO2 ) zaczyna odgrywać coraz większe znaczenie w chłodnictwie. Istnieją dwa główne powody zastosowania dwutlenku węgla jako czynnika chłodniczego: bezpieczeństwo ludzi i produktu oraz możliwość uzyskania bardzo niskich wartości temperatury zamrażania.

Układy chłodnicze z zastosowaniem dwutlenku węgla są bardzo wydajne i pozwalają właścicielowi urządzenia na wysokie oszczędności energii elektrycznej.

Zaletą tych układów jest możliwość odzysku ciepła. Od dziś chłodnictwo wchodzi do Twojej kotłowni!!! Dzięki sprawnej pracy agregatu możemy uzyskać temperaturę odzysku w granicach nawet 90 stopni Celsjusza. Są to wyniki nie do uzyskania przy normalnych czynnikach chłodniczych.

Obecnie jesteśmy na etapie wdrażania układów chłodniczych na CO2 w Polsce. Nasi zachodni sąsiedzi już od wielu lat pracują na tym czynniku. Zadowolenie klientów zagranicznych zmobilizowało nas do rozszerzenia oferty o chłodnictwo ekologiczne. Obecnie czynniki chłodnicze są w bardzo wysokich cenach, a niedługo nie będą w ogóle dostępne na polskim rynku. Cena CO2 jest niska, a upływ czynnika do atmosfery całkowicie nieszkodliwy. Najważniejsze, iż przy zastosowaniu CO2 w Twoim układzie całkowicie pozbędziesz się obowiązkowej rejestracji CRO.

Podjęliśmy współpracę z producentami urządzeń chłodniczych na CO2 i już od dziś możemy przygotować dla Ciebie specjalną ofertę. Najważniejsze dla nas jest zadowolenie klienta i profesjonalna obsługa!

CO2 Ekologiczne układy chłodzenia